Projekt "Vyjádři svou vlast"

Prostor pro představení dosud nerealizovaných projektů.
Patriotom
Pokročilý diskutér
Představte se nám: Chci přispívat do diskuzí.
Pohlaví: Muž

Projekt "Vyjádři svou vlast"

Příspěvek od Patriotom » 19 srp 2010, 16:44

PRINCIP
-Účastník soutěže by nahrál svou práci na tuto stránku, kde by se následovně zobrazila ve své kategorii.
-Poté přijde návštěvník, otevře si například kategorii FOTO a hodnotí- projíždí si jednotlivé práce a hodnotí je body 1-10.
-Za nějáký čas se vyberou v každé kategorii tři nejlepší práce za každý stát a postoupí do mezinárodního kola.
-Mezinárodní kolo (v případě, že by se soutěže účastnila jen ČR a SR) by tedy mělo v každé kategorii 6 prací, které by se opět hodnotily, a po nějáké době by se seřadily od nejlepšího po nejhorší podle hlasů.
-Autor práce, která získá nejvíce hlasů, se samozřejmě stává vítězem ve své kategorii.
Naposledy upravil(a) Patriotom dne 19 srp 2011, 23:18, celkem upraveno 1 x.

Nefertiti
Pokročilý diskutér
Představte se nám: No důvod - jeden váš člen, mě naverboval - že prý bych měla. A mimochodem - měl tu hodit Masaryka, tak snad to už udělal. Takže se hlásím teda - mušketýři :o)
Jméno: JI
Pohlaví: Žena

Re: Projekt "Vyjádři svou vlast"

Příspěvek od Nefertiti » 19 srp 2010, 21:41

Tome, tvá vize zní velice zajímavě. Ovšem ptáš se nás, komu se to líbí, jaké jsou názory a kdo by do toho šel, nebo už jsi to rozjel a dáváš nám to vědět? Tohle mi jasně nevyplynulo, tak to pro sichr upřesni. Tvůj nápad je velice dobrý, vidím, že to máš taky promyšlené na dobré úrovni. Bylo by dobré, kdyby se k tvému názoru vyjádřili správci. Především správce Pavel + Petr - ti dva ví nejlépe, co Vlastenci umí, co zvládnou a co ne. Nicméně si myslím, že by to spíše šlo vytvořit pod záštitou vlastenců, ovšem na více uzpůsobeném serveru. Pokud tam chceš fotografie a videa - člověk musí počítat s tím, že to lidi třeba opravdu chytne a najednou to budou data a data.
Já si myslím, že by to byl velice dobrý oživovák a lákadlo. Z právního pohledu to nebude asi tak jednoduché, jak si myslíš. Za 1)bys musel umístit na tu vzniklou stránku něco ve stylu - souhlasím s podmínkami. Protože každý, kdo ti pošle fotografii je autor a tohle musíš podchytit v první řadě. A pak už to záleží na tom, jak moc to chceš mít promakané, jak moc komfortu chceš těm autorům poskytnout. Protože, pokud to autor odsouhlasí - což bude muset, jinak bych z bezpečnostních důvodů neměl pokročit dále, tak pak ty musíš ještě vymyslet takové mušky typu - vytvořit něco, co zabrání kopiím obrazů (což půjde asi ztěžka) nebo pak musíš na všechno upozorňovat, tzn. opět do těch vstupních podmínek napsat: že autor zároveň souhlasí s případným rozšiřováním a kopiiemi. A dnes je bohužel taková doba, že pokud někoho fakt dost vytočíš (třeba, protože jeho ego nesnese to, že se neumístil), tak to musíš mít sakra dobře promyšlené a právně podchycené. Snažíme se to vidět v reálném světle, ale nic neodsuzujeme. Musíš také vzít v potaz, že se tu rozjíždí nové projekty atd..
Rozhodně tuto vizi nezahazuj jen tak do koše, vydrž a vyčkej na vyjádření názoru ostatních, především pak správců :wink: :czs:
i o jednu kapku stoupne moře.

Patriotom
Pokročilý diskutér

Příspěvek od Patriotom » 19 srp 2010, 21:55

Neferiti:
Ahoj Neferiti. Moc Ti děkuji za podporu, a přikládám odpověď.
Projekt je ještě na úplnym začátku, a to co vidíš v prvním příspěvku je všechno, co zatím mám. Zjistil jsem, že bych to byl schopnej za určitejch podmínek po tý technický stránce zvládnout sám. Ovšem ty podmínky by byly pro projekt naprosto devastující, a degradovaly by ho na něco na úrovni řekněme deseti lidí. Zaprvé bych totiž použil šablonu, která se dá volně využívat, a to Coppermine, čímž už by se to posunulo o krok zpět- bylo by možné vkládat jen fotky a obrázky, navíc by to nevypadalo zrovna lákavě.
Říkáš, že by to mělo být pod záštitou Vlasti.. Nemají prý teď moc čas, navíc mají svoje projekty. A taky bych se na projektu rád podílel, což by asi v tomto případě nebylo možné.
Co se těch podmínek týče, ty by se možná od někoho "opsaly".
A problém s tím, že by byla data by neměl být problém- pokud se najde tým lidí ochotnej pracovat, tak by se určitě šlo na placenou doménu, kde by bylo místa habaděj.
Díky že sis to přečetla, a žes mě upozornila na tyhle možný problémy :)

Jirka
Eliášův plamen
Představte se nám: .....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka » 19 srp 2010, 22:23

Patriotom píše: Říkáš, že by to mělo být pod záštitou Vlasti.. Nemají prý teď moc čas, navíc mají svoje projekty. A taky bych se na projektu rád podílel, což by asi v tomto případě nebylo možné.
Nefertiti to řekla na rovinu :D ... ale já vím, jak je důležité a příjemné, když si člověk může udělat něco sám a nechtěl jsem ten tvůj projekt hned roubovat pod Vlast. "Pod záštitou" by nebylo problém nic, být součástí taky ne ... nejsme žádné hnutí s členy, takže aktivita je vítána a není ničím limitována :)
Obrázek

Patriotom
Pokročilý diskutér

Příspěvek od Patriotom » 19 srp 2010, 22:36

Jirka:
Mě by nevadilo vzít to pod záštitou Vlasti, vy aspoň máte jméno. Jestli vám ale jde čistě o "nálepku", museli by jsme se nejdřív dohodnout, co by znamenalo to "pod záštitou"- pokud je někdo z Vlasti ochoten se aktivně podílet, proč ne:)

Dušan
Eliášův plamen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dušan » 19 srp 2010, 22:42

mluvit o tom, že Vlast "nemá čas" a mají jiné projekty je trochu zavádějící a nevím od koho to máš.....vzhledem k tomu, že Vlast není žádná oficiální organizace ani sdružení, tak bych řekl, že právě v rámci Vlasti lidi dělají každý nějaký svůj projekt..... někdo dělá správce, někdo píše články a data, někdo rozvíjí jiné projekty, jako je třeba EP http://blog.vlastenci.cz/ či vlajku http://nova-vlajka.vlast.cz/ myslím, že iniciativě a projektům se meze nekladou.....na Vlasti není žádný šéf, takže se každý může realizovat právě tak jak chce a dělat projekt, který by rád rozjel, pokud si troufá.
Obrázek
Obrázek

Patriotom
Pokročilý diskutér

Příspěvek od Patriotom » 19 srp 2010, 22:50

Dušan:
Od jednoho kluka. Z Tvýho příspěvku neni moc patrný jak se k projektu stavíš, ale zdá se, že sis přečetl jenom reakce a zaujal jsi spíše negativní postoj, že? Pořád se tady mluví o "pod záštitou Vlasti". Jelikož mi bylo řečeno, že hlavní slovo tu máš asi Ty, byl bych rád, kdybys mi alespoň řekl, jestli si tam můžem napsat, že jsme z Vlasti.. Díky

Jirka
Eliášův plamen
Představte se nám: .....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka » 19 srp 2010, 23:06

:mrgreen: Dušan je taková místní šedá eminence.

Řeknu to takhle, pokud se ti to podaří rozjet, máš jistou podporu a reklamu. Možná se někdo z fóra přidá, možná ty zůstaneš na fóru a budeš nám pomáhat. Je to prosté :)
Obrázek

Dušan
Eliášův plamen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dušan » 19 srp 2010, 23:14

Nemám tady větší slovo než kdokoli kdo se motá kolem těchto stránek.....jak jsem říkal, Vlast není organizace a není zde ani oficiální ani neoficiální šéf, to myslím doopravdy.

Jak to chodí ??? ...prostě tak, že si někdo buďto připraví nějaký projekt, třeba jeho koncept, nebo někdo něco napíše atd. a když se to většině líbí (nikdo nemá právo veta) tak se to může rozjet.....docela prosté....

Teď čistě moje osobní názory.... upřímně řečeno taky nevím co znamená "pod záštitou Vlasti"..... ale čistě prakticky..... prostě ten Tvůj projekt může jet přímo pod internetovou hlavičkou Vlasti....asi tak, jak jsi mohl vidět u projektu "vlajka" jejíž adresu jsem tady dával....pak samozřejmě můžeš počítat s pomocí správců webu atd, ikdyž daný projekt by byl Tvým projektem, jako je třeba "vlajka" projektem Petra......nebo třeba volnější spolupráce, že si uděláš projekt zcela sám a vzájemně jej propojíme odkazy....

Osobně s tím Tvým projektem nemám sebemenší problém, netuším jaký to může mít ohlas atd....ale tyhle věci dost asi budou záležet, jak se to udělá... takže s tím hrubým návrhem....proč ne....spíš bude záležet, jaká se tomu dá Tvář....poněvadž ikdyž dva dělají totéž nemusí to být totéž :wink: Jsem rád, že jsi přišel rovnou s návrhem projektu, poněvadž to se často nestává a myslím, že pokud to myslíš vážně a neopadne Tě po dvou měsících zájem s tím, že je to moc práce atd.....pak máš mou podporu a uznání.

Jinak by bylo třeba, aby sis pokecal se správci webu Pavlem a Petrem.....jednak Ti řeknou, jaké jsou reálné technické možnosti a také by se k tomu měli vyjádřit. Petr je minimálně do neděle mimo, takže trošku strpení :wink:
Obrázek
Obrázek

Patriotom
Pokročilý diskutér

Příspěvek od Patriotom » 19 srp 2010, 23:21

Dušan: Díky, za vlídnou a povzbudivou zprávu :) Asi by nebylo úplně vhodný hodit to sem na stránky vlasti, myslim, že by to dost brzdilo chod fóra atd. Počkám, jak se k tomu vyjádří ti dva klucí, podle toho budu jednat. Kdybych mohl, stál bych si aspoň za drobnejma grafickejma pracema.

Zamčeno