e-shop

Oznámení tvůrců, připomínky a kritika stránek návštěvníků.
Petr
Eliášův plamen
Představte se nám: Jsem admin.
Jméno: Petr
Pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: e-shop

Příspěvek od Petr » 20 lis 2008, 20:42

Například nápis "Bohemia" (což už samo pro mě působí trochu proti celistvosti země) psaný písmem podobným německému švabachu nebo nabídka boxerů, baseballových pálek a dalších věcí, které nemají s vlastenectvím mnoho společného.
Obrázek
Obrázek

Opravdová láska k národu je věc velmi krásná; u slušného a čestného člověka se rozumí sama sebou; proto se o ní mnoho nemluví, tak jako slušný muž nevytrubuje do světa svou lásku k ženě a rodině.

Tomáš Garrigue Masaryk

CzechOi
Pokročilý diskutér
Představte se nám: Naše vlast, naše pýcha, naše dědictví.
Jméno: L.T.

Příspěvek od CzechOi » 20 lis 2008, 21:44

Petr píše:Například nápis "Bohemia" (což už samo pro mě působí trochu proti celistvosti země) psaný písmem podobným německému švabachu nebo nabídka boxerů, baseballových pálek a dalších věcí, které nemají s vlastenectvím mnoho společného.
Mě se to písmo líbí, je prostě takové historické. Název Bohemia můžeš vyčítat klidně i sektu, sklářským výrobkům, nebo chipsům :) . Boxery co si pamatuji nikdy v nabídce nebyly, baseballové pálky už jsou snad rok pryč. Naopak poslední série tričem má dle mého s vlastenectvím společného mnoho.

Dušan
Eliášův plamen
Pohlaví: Žena
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dušan » 20 lis 2008, 21:55

Mně osobně ten jejich sortiment nějak neoslovil, ale tož proti osobnímu gustu každého nic nemám.... každému se holt líbí něco jiného. Bylo by hrozné, kdyby se všem líbilo totéž :lol:
Obrázek
Obrázek

Petr
Eliášův plamen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 20 lis 2008, 22:44

No nevím, mně opravdu e-shop NS nepřijde moc vlastenecký. Trička hlásající nenávist ke komunistům (ať jakkoliv některé komunisty nemusím, nepovažuji za 100% vlastenecké hlásat nějakou nenávist), hlásající rasismus (ony švýcarské ovečky) a podobně.

Co se týče skláren nebo firem s názvem Bohemia, tak mají obvykle sídlo v Čechách a tak je vše v pořádku. NS je snad celostátní stranou, tak proč by měl člověk z Moravy nebo Slezska nosit tričko či mikinu s nápisem Bohemia? To je jako kdyby Pražák nosil triko s nápisem "Brno". Působí to dost divně. I když pravda, takový problém to není.

Pálky jsou naštěstí pryč, to ovšem nic nemění na tom, že tam byly a o jejich účelu se můžeme jen dohadovat... ale jelikož chyběly další pomůcky pro hru baseballu, tak zřejmě ke sportování sloužit neměly. :wink:
Obrázek
Obrázek

Opravdová láska k národu je věc velmi krásná; u slušného a čestného člověka se rozumí sama sebou; proto se o ní mnoho nemluví, tak jako slušný muž nevytrubuje do světa svou lásku k ženě a rodině.

Tomáš Garrigue Masaryk

karoliner
Svornost
Představte se nám: Chci poznat lidi, kteří možná mají podobné názory jako já...
Jméno: David Kohut
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karoliner » 21 lis 2008, 10:34

sory, ale cpát prachy Národní straně nebudu, to si raději nějaký motiv sám navrhnu a nechám si ho, sice za těžké prachy, udělat v nějaké firmě
Čistý štít!

CzechOi
Pokročilý diskutér

Příspěvek od CzechOi » 21 lis 2008, 21:06

Petr píše:No nevím, mně opravdu e-shop NS nepřijde moc vlastenecký. Trička hlásající nenávist ke komunistům (ať jakkoliv některé komunisty nemusím, nepovažuji za 100% vlastenecké hlásat nějakou nenávist), hlásající rasismus (ony švýcarské ovečky) a podobně.
Řešit název značky je podle mě naprosto zbytečné. Proč ti vadí tričko proti komunismu? Přece by bylo dost monotónní prodávat pouze věci s českým lvem...chce to více fantazie. Ovečky všem ve svém okolí vysvětluji tak, že si pod černou ovečkou mají představit všechno špatné, čeho se naše vlast má zbavit-drogy, kriminalita, islamismus, nepřizpůsobiví imigranti....

Dušan
Eliášův plamen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dušan » 21 lis 2008, 21:27

Tož název značky je plně věcí provozovatele a majitele. To, že to mně třeba přijde blbé je můj soukromý názor a pokud se to jiným lidem líbí, tak jistě nemá provozovatel důvod značku měnit. Je to jeho věc a má na to právo.

Taky nemám rád, když se někde prezentuje násilí vůči komukoliv, byť komunistům. Podobný styl mají typicky náckové, anarchisti, nacbolové a Národni strana.....a to není zrovna moc vybraná společnost :lol: :lol: A navíc je to dost neúčinné....proti komunistům se dá bojovat jinak....tím, že se jejich myšlenkám nedá šance...ale ne jejich zákazem, ale tím, že ty realizované budou dobré natolik, že lidé ve většině nebudou mít vůbec důvod se po nějakých komunistických či nacistických poohlížet..... a to je jistě fuška.... jednodušší je na komunisty nadávat....to nic nestojí....a je to bez práce...

Ve Švýcarsku mají ty Blocherovy ovečky zcela jasný význam......vytěsnit ze společnosti vše co se nelíbí SVP.... pokud vím, tak se i Národní strana netají tím, že krom kriminality by ráda vytěsnila, odsunula a vystěhovala ty, kteří s ní nesouhlasí ....nejen tedy cikány do Indie, ale také ideové odpůrce.... takové tóny šlo najít v nejednom prohlášení....
Obrázek
Obrázek

Petr
Eliášův plamen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 22 lis 2008, 00:47

Tak název značky neni stěžejní, spíš její grafické znázornění. Avšak stejně je ta značka divná, proč se jmenuje anglicky? A proč tak tupě? "Čechy - české oblečení". Nevím no. Nekoupil bych Thor Steinar jen proto, že má třeba dobrý bundy... nebo nějaká značka Dogfucker by asi byla taky docela podivná, i když, dneska je v módě leccos.

Právě že lvů tam moc nemá. Fantazie se dá roztáhnout i do té vlastenecké (v případě NS nacionalistické) roviny. Dalo by se vytvořit tolik pěkného, rozhodně lepší trika, než panáčka kopajícího do jiného "proti komunismu". To vyjadřuje, že jsem blbec, hrubián a člověk, co se chce jen poprat. To moc fantasmagorické není :lol:

Prostě mám k tomu oblečení výhrady, navíc ho NS staví do role "jediného správného 'vlasteneckého' oblečení pro Čechy". Kdoví v čem chodí předsedkyně Edelmannová...
Obrázek
Obrázek

Tomáš Garrigue Masaryk

CzechOi
Pokročilý diskutér

Příspěvek od CzechOi » 22 lis 2008, 17:39

Petr píše:Prostě mám k tomu oblečení výhrady, navíc ho NS staví do role "jediného správného 'vlasteneckého' oblečení pro Čechy". Kdoví v čem chodí předsedkyně Edelmannová...
Znáš jinou vlasteneckou značku? V čem chodí...to se přece můžeš podívat na nejrůznější fotky, nebo videozáznamy z akcí, kterých se účastnila.

Dušan
Eliášův plamen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dušan » 22 lis 2008, 19:05

Nevím přesně co přesně si mám pod pojmem vlastenecká značka vybavit. Dokážu třeba pochopit, že se někdo snaží svou koupí podporovat domácí zboží....to bych ještě chápal za vlastenecky motivované chování, ale "vlastenecká značka" ...to je mně nějaké podivné :-D :-D

Stejně by mě zajímalo odkud je ten základní materiál pro tu "Bohemia" značku. Odkud pocházejí ty mikiny, odkud je ta látka ze které jsou ušity. Odkud jsou ta trička a podobně. Jsou to opravdu 100% české výrobky nebo je to jen česká nášivka na mikině z Bangladéše atd.....???
Obrázek
Obrázek

Zamčeno